Historie

Aktuality

Nové sudové víno - Rulandské bílé z vinařství Lahofer

2.5. 2019 - Tom

Dočkali jsme se třetího sudového vína, které pro nás vyrobili ve vinařství Lahofer.

Pro všechny, kteří hledají sudová vína nejvyšší kvality, přichází po ,,lahoferáckém" suchém veltlínu a polosladké pálavě do prodeje polosuché Rulandské bílé. Krásné ,,pevné, strukturní" víno má 8 g. zbytkového cukru, 6 g. kyselin a 12,5 % objemových alkoholu. V chuti můžeme hledat jemnou chlebovinku a ovocné tóny kandované pomerančové kůry. Tak krásný zástupce burgundských odrůd se mezi sudovými víny potrkává jen zřídka.

Zaváděcí cena je 78 Kč za litr.

Přijďte ochutnat.

Velikonoční výstava vín v Jundrově

15.4. 2019 - Tom

Kolektiv Vinného sklepa U Žíznivého mnicha zve všechny své příznivce a milovníky vína na Velikonoční zábavu spojenou s ochutnávkou vín..

Akce se koná na Velikonoční neděli v Jundrovské sokolovně na ulici Stromovka 6 a pořádá ji Jundrovská krojovaná chasa, TJ. Sokol Jundrov a Spolek Náš Jundrov. Začátek je v 19:00 hodin. Účastníci se můžou těšít na více než 150 vzorků z renomovaných vinařství Lahofer, Hanzel, Znovín, Ampelos, Jan Plaček, Šoman, Jedlička, Holánek, Karel Válka, Waldberg, Rathouzský a mnoha dalších a také na vína zahraniční a vína moravských malovinařů.

K příjemné velikonoční atmosféře přispěje od 20:00 hodin Cimbálová mizika Lučina Brno, volba hlavního stárka pro novou hodovou sezónu, soutěž o ceny atd.

Vstupné pro krojované a pro seniory nad 65 let je 100 Kč. Vstupné pro ostatní včetně konzumace skleničky a katalogu je 200 Kč.

Na Vaši účast a příjemný večer se těší personál vinoték Vinný sklep U Žíznivého mnicha a Víno Jundrov - spolupořadatelé akce.

Sudové Veltlínské zelené z vinařství Lahofer

13.4. 2019 - Tom

V přadí druhé sudové víno, kterén pro nás ve vinařství Lahofer z Dobšic vyrobili, je Veltlínské zelené, ročníku 2018. Tentokrát jde o víno suché, se třemi gramy zbytkového cukru a šesti gramy kyselin. Hrozny pro jeho výrobu pochází z viniční trati Olbramovická hora a vyzrály do kvality kabinet.

Víno je typickým zástupcem Znojemské podoblasti: šťavnaté, se svěží kyselinkou, převažujícími tóny zeleného pepře a vysokou aromatikou a v ničem si nezadá s veltlíny zatříděnými mezi apelační vína VOC Znojmo. Toto víno, stejně jako naše Pálava od Lahoferů, výrazně převyšuje běžnou kvalitu nabízenou v segmentu sudových vín. Přijďte ho ochutnat. Litr stojí 78 Kč. a rozhodně stojí za to.

Polosladká Pálava v akci

19.3. 2019 - Tom

Vážení milovníci sladkých vín.

Omlouvám se, že jsme Vás poslední rok zanedbávali. Letos pro Vás konečně máme na sudu víno z vyšším zbytkovým cukrem. A není to víno ledajaké. Jedná se o vynikající polosladkou Pálavu ročníku 2018, vyrobenou ve vinařství Lahofer. Hrozny pro jeho výrobu dosáhly vysoké cukernatosti - hranice výběru z hroznů a tomu odpovídá i vysoká kvalita výsledného produktu. 

Přijďte ochutnat. Do konce měsíce března jsme toto víno slevnili na 78 Kč za litr.

Na Vaši návštěvu se těší kolektiv pracovníků od Žíznivého mnicha.

Polosladká PÁLAVA - nové sudové víno

7.2. 2019 - Tom

Tak jsme se konečně dočkali prvního sudového vína, které pro nás vyrobili ve vinařství Lahofer. Jde o polosladkou Pálavu. Hrozny pochází z viniční tratě Volné pole v Hostěradicích a dosáhly cukernatosti odpovídající výběru z hroznů. Zbytkový cukr je 27g/l, kyseliny 7g/l a alkohol 12%. 

O špičkové kvalitě není třeby pochybovat. Ve vinařství Lahofer Pálavu (a nejen ji) oprvdu umí. Svědčí o tom i fakt, že v letošním Salonu vín je ta jejich zařazena mezi 100 nejlepších vín České republiky.

Cena za litr s sebou je 88 Kč.

Přijďte ochutnat. Tak kvalitní víno se mezi se mezi sudovými jinde těžko hledá.

Tomáš Beránek.