Historie

Aktuality

Burčák

4.9. 2019 - Tom

A je to tady.

,,Veselé" burčákové období nastalo! - prodej zahájen!

Po ,,solarisovém" rozjezdu nyní nabízíme burčák z odrůdy Muller Thurgau z vinařství Rauš - Mikulov a další bude nabíhat operativně, dle aktuální sklizně. Litr stojí 76 Kč. 

Přijďte ochutnat.

Na Vaši návštěvu se těší kolektiv Vinného sklepa U 6íznivého Mnicha.

Upozornění na omezení provozu sklepa

26.6. 2019 - Tom

Z důvodu rekonstrukce kuchyně bude provoz Vinného sklepa U Žíznivého mnicha začátkem měsíce července omezen. Víno bude k prodeji pouze s sebou. Předpokládaná doba   omezení je od prvního do osmého července 2019.

Děkujeme za pochopení.

Nové sudové víno - Rulandské bílé z vinařství Lahofer

2.5. 2019 - Tom

Dočkali jsme se třetího sudového vína, které pro nás vyrobili ve vinařství Lahofer.

Pro všechny, kteří hledají sudová vína nejvyšší kvality, přichází po ,,lahoferáckém" suchém veltlínu a polosladké pálavě do prodeje polosuché Rulandské bílé. Krásné ,,pevné, strukturní" víno má 8 g. zbytkového cukru, 6 g. kyselin a 12,5 % objemových alkoholu. V chuti můžeme hledat jemnou chlebovinku a ovocné tóny kandované pomerančové kůry. Tak krásný zástupce burgundských odrůd se mezi sudovými víny potrkává jen zřídka.

Zaváděcí cena je 78 Kč za litr.

Přijďte ochutnat.

Velikonoční výstava vín v Jundrově

15.4. 2019 - Tom

Kolektiv Vinného sklepa U Žíznivého mnicha zve všechny své příznivce a milovníky vína na Velikonoční zábavu spojenou s ochutnávkou vín..

Akce se koná na Velikonoční neděli v Jundrovské sokolovně na ulici Stromovka 6 a pořádá ji Jundrovská krojovaná chasa, TJ. Sokol Jundrov a Spolek Náš Jundrov. Začátek je v 19:00 hodin. Účastníci se můžou těšít na více než 150 vzorků z renomovaných vinařství Lahofer, Hanzel, Znovín, Ampelos, Jan Plaček, Šoman, Jedlička, Holánek, Karel Válka, Waldberg, Rathouzský a mnoha dalších a také na vína zahraniční a vína moravských malovinařů.

K příjemné velikonoční atmosféře přispěje od 20:00 hodin Cimbálová mizika Lučina Brno, volba hlavního stárka pro novou hodovou sezónu, soutěž o ceny atd.

Vstupné pro krojované a pro seniory nad 65 let je 100 Kč. Vstupné pro ostatní včetně konzumace skleničky a katalogu je 200 Kč.

Na Vaši účast a příjemný večer se těší personál vinoték Vinný sklep U Žíznivého mnicha a Víno Jundrov - spolupořadatelé akce.

Sudové Veltlínské zelené z vinařství Lahofer

13.4. 2019 - Tom

V přadí druhé sudové víno, kterén pro nás ve vinařství Lahofer z Dobšic vyrobili, je Veltlínské zelené, ročníku 2018. Tentokrát jde o víno suché, se třemi gramy zbytkového cukru a šesti gramy kyselin. Hrozny pro jeho výrobu pochází z viniční trati Olbramovická hora a vyzrály do kvality kabinet.

Víno je typickým zástupcem Znojemské podoblasti: šťavnaté, se svěží kyselinkou, převažujícími tóny zeleného pepře a vysokou aromatikou a v ničem si nezadá s veltlíny zatříděnými mezi apelační vína VOC Znojmo. Toto víno, stejně jako naše Pálava od Lahoferů, výrazně převyšuje běžnou kvalitu nabízenou v segmentu sudových vín. Přijďte ho ochutnat. Litr stojí 78 Kč. a rozhodně stojí za to.